... ve bayram

01/10/06
Kurban Bayramı
eskiden bunların gerçeklerini gönderirdim.. şimdi bunlardan göndermek daha kolayıma diyor. aslında daha çok uğraşıyorum ama olsun klasikleşmiş smsleri forward etmekten daha iyidir sanırım. herkese iyi bayramlar diliyorum..

Yorumlar Etiketler: ,

Are you 2.0?

01/06/06

web 2.0 kavramını artık bilmeyenimiz kalmamıştır sanırım. Kimileri yok böyle birşey kandıyorlar sizi deseler de artık web 2.0 uyumunuzu denetleyen web siteleri bile var(mış).
Web 2.0 validator web sitenizi yine “senin benim koyduğum kurallarla” denetleyen bir sistem. ben web 2.0‘ım ya da bir gün olacağım diyorsanız bir göz atmanızda fayda var derim.

Yorumlar Etiketler: , ,

Freelance?

01/06/06

yurdum insanından tanımlamalar;
bir gün lord tadında yaşarken ertesi gün homeless moduna geçmenin, bir sonraki gün yine lordlar kamarasına dönmenin, sinüzoidal yaşam eğrisi sahibi olmanın en garantili yolu.
yorar adamı. //tuttum bunu

tam zamanlı çalışırken, sıkıntıdan patlayan, “dizüstümle işimi istediğim yerden görür, internet’ten de yollarsam ne rahat yaşarım oh oh.” diye düşünen kişileri bekleyen, sıkıntılı ama kendine zaman ayırmaya fırsat veren iş şekli

ön eki itibariyle sağladığı “işyerinde bi ofise çakılıp kalmama” özgürlüğünü bilgisayar başında “evin bi odasına çakılıp kalma” garantisiyle nötralize eden, üstüne üstlük “zamanın hakimiyim” havalarında salınırken yaklaşan yazı/proje/ is teslim deadline’iyla saray yavrusu bi evi bile o esnada 3,5 atan freelancer’a dar edebilecek piskolojik etki ve yetkiye sahip çalışma şekli

iş yerlerinin çalıştırdığı kişinin sosyal haklarını korumakla kasasından çıkartacağı parayı çok görüp, tercih ettiği çalışan türüdür. parayı götüren versiyonları olduğu gibi /*:D*/, üç-beş kuruşa çalışanları da vardır.

ek$i sözlükten alırsan böyle olur işte. hep de içine oturmuş insanlar mı yazmış ne?

$irket insanlari ve plaza insanlari’ndan cok daha $ansli insanlarin cali$ma $ekli. zira freelance cali$an bi vatanda$ gunun istedigi saati istedigi kiyafetle i$ini yapabilir evinde, kahvesini ve sigarasini masasinda tuketebilir, daraldiginda “of ya dur bi sokaga cikayim 2 tur atip geleyim” diyebilir. olayin dezavantaji ise yapilacak i$lerin sadece freelance cali$an vatanda$in sorumlulugunda olmasidir. nitekim ofis ortaminda “bo$ver biraz yatayim, kalkinca devam ederim” olmaz, bu sebeple de genelde i$ler tikir tikir yurutulur. diger yandan elindeki i$i surekli “taksime cikayim bu ak$am, yarin devam ederim hem fazla bi$ey kalmadi yeti$tiririm” diyerek sallayan freelance insani bir de bakar i$ler birikmi$, miatlar* gelmi$ catmi$. ozetle efendim, freelance demek sorumluluk demektir, ve sorumluluk kavrami yerine oturmu$sa keyif demektir, rahatlik demektir.
işte tanım budur ;)

Yorumlar [1] Etiketler: ,

bugün benim doğum günüm

01/05/06

bugün benim doğum günüm(dü).
1 dk geliyorum tekrar e-postalarımı kontrol edeyim..
evet ceviz.net ve süpriz bir mesaj dışında herhangi bişey gelmemiş.
aslında doğum günü kutlanılması taraftarı değilim. hatta çok saçma geliyor.. ne güzel bir yaş daha yaşlandım..
ama bir yandan da hatırlanılması taraftarıyım.
gelen süpriz mesaj okuldan bir arkadaşım ve sanırım ilk defa benim doğum günümü hatırladı. düşündüm de doğum günüm olmasaydı zaten kopup giden bağlar iyiden iyiye kopup gidecekti.
kendisine buradan teşekkürlerimi iletiyorum.

Yorumlar [4] Etiketler: ,