FEBE: Firefox Extension Backup Extension

05/28/06

böyle bir eklenti olduğunu biliyordum. Mutlaka düşünmüşlerdir diye düşünmüştüm. Kısmet bugüneymiş del.icio.us ‘da günün en popüler linki.
Birden fazla makinada çalışmak zorunda olanlar için oldukça yararlı bir eklenti zira ayarlarınızı ve eklentilerinizi rahatça yedekleyip başka makinalara aktarmanızı sağlıyor. //acaba kendini de yedekliyor mu? :p
Daha önce manuel olarak yedekleme yapıyordum
C:\Documents and Settings\”Kullanıcı adı”\Application Data\Mozilla klasörünü kopyalamak yeterli. Eh artık bu eklentiyi kullanırım klasör içinde gerekli gereksiz ne varsa kopyalamak istemiyorum :D

rastgele

05/16/06

haftalardır İstanbul’dayım İstanbul’da olmasına da bir kez şöyle denize açılıp rastgele diyemedik. rastgele :)

belki de..

04/12/06

Belkide artık kendime ait bişeyler yazma vakti geldi.
bu 2. hafta hâlâ İstanbul’dayım. İşlerim çok yoğun kendime zaman bulmakta bile zorlanıyorum.
İstanbul’u çok sevmedim, belki de sevmek için yanlış yerlerde dolaşıyorumdur ya da bana sevdirecek dostlarım yok.
Herşey çok hızlı gelişiyor neler olduğunu anlamakta zorlanıyorum ama bir şekilde hayata tutunmak gerekiyor.
Bu arada Almanya’dan bir müşterim oldu. Ne yazık ki ülkemin bazı insanları sözlerini tutmamakta ısrar ediyorlar, olsun siz bilmeyin bilenler biliyor ve şimdi daha iyi anlıyorum neden bazı şeylerde 20 sene geriden takip ettiğimizi. Takip etme yanlısı değilim ama zaten kendi yolumuzu da çizemiyoruz ki..
Ankara’yı özledim, Ankara da beni özlemiş midir?

Yorumlar [7] Etiketler: ,

SQLDumpSplitter 2

03/10/06

bugünkü istatistiklerde Google dan sql dosyası bölme için arama yapıp beni bulanlar olduğunu gördüm. Dün gecede Musa adresini gönderdi daha önce ben de PCnet dvdlerinden birinde görmüştüm. bu demek oluyorki buraya yazma vakti gelmiş de geçiyor bile.

SQLDumpSplitter phpMyAdmin ile sql dosyasına dönüştürdüğünüz veritabınınızı sql sözdizimine (syntax) uygun bir şekilde bölmenizi sağlayan bedava yazılımlardan biri. daha önce bahsettiğim amelece işi sizin için yapıyor size de keyfini sürmek kalıyor :)
Programı buradan indirebilirsiniz. Sitesi almanca olduğu için direk bağlantıyı verdim isterseniz http://www.philiplb.de adresinden de bulabilirsiniz. Ayrıca başka güzel küçük programlarda var sitede incelemeniz yararınıza olabilir.

Yorumlar [3] Etiketler: , ,